![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 10827378
*
nr 1082 7378
Spegel
Fönsterram, 146x47
Utrop:
600 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 9 januari 2017
kl 18:03:28
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
23/12 19:00:46
1
Vinnande bud
9/1 17:05:48
2
350 kr
9/1 17:05:48
1
400 kr (Budbetjänt)
9/1 17:06:17
2
450 kr
9/1 17:06:17
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fönsterram spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 19:53
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1082 7378
Spegel
Fönsterram, 146x47
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 9 januari 2017 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
23/12 19:00:46 | 1 | Vinnande bud |
9/1 17:05:48 | 2 | 350 kr |
9/1 17:05:48 | 1 | 400 kr (Budbetjänt) |
9/1 17:06:17 | 2 | 450 kr |
9/1 17:06:17 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fönsterram spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 19:53